Röplabdás SZoESE-pontok

Megjelenési adatok
Megjelenés dátuma:
2017-10-02

SZOMBATHELY – A hétvégén a vasi megyeszékhely mindhárom NB II-es röplabdacsapata pályára lépett. Nyert a SZoESE női gárdája, a férficsapat minimális különbségű veresége győzelemmel ér fel. A Haladás VSE/Sport-iskola U21-es együttese simán kapott ki.

Szombathelyi Egyetemi SE–Vasas Óbuda U21 3:1 (16, 22, -15, 10). – Szombathely, 100 néző, NB II-es női röplabdamérkőzés, vezette: Sátori, Kiss Z.

SZoESE: GULKAI, Varga N., Németh E., DEMÉNY LAURA, DEMÉNY LIZA, Nagy J. Csere: Bozzai, Börzsönyi. Edző: Bodzer Attila.

Lendületes, felszabadult, jó játékkal kezdtek a hazaiak, gyorsan tetemesre hízott a különbség a két csapat között (25-16). A második játszmát a vendégek kezdték jobban, de jó nyitásokkal sikerült fordítani, a végjátékban pedig visszaverni a fővárosiak felzárkózási kísérletét (25-22). A kiegyenlített harmadik szettet nyitásfogadási hibák, dekoncentráltság miatt bukta el a szombathelyi csapat (15-25). Sikerült kiküszöbölni a csorbát, hiszen a közönség a negyedik játszmában egy nagyszerűen küzdő, magabiztos SZoESE-t láthatott, amely könnyen vetett véget a mérkőzésnek és gyűjtötte be szezonbeli első – 3 bajnoki pontot érő – győzelmét (25-11).

Haladás VSE/Sportiskola U21–Szent Benedek-Balatonfüred 0:3 (-11, -14, -10). – Szombathely, NB II-es női röplabdamérkőzés, vezette: Varjasi, Hóbor.
HVSE/SI: Majczán, HORVÁTH K., Vécsey, Sövegjártó, Ferencz, MARTON. Csere: Varró (liberó), Csitkovics (liberó), CSÓKA, Dabronaki. Edző: Petre Mircea Antonio.

Egy ideig egészen jól tartották magukat a HVSE fiataljai a volt NB I-es játékosokkal és két légióssal érkezett fürediek ellen, de ellenfelük egyre inkább ki tudta használni rutintalanságukat (11-25). A második szettben sáncban feljavultak a szombathelyiek, nyitásfogadásuk azonban nem működött (14-25). A harmadikban jobban fogadták a nyitásokat, de összességében nem tudták tartani a lépést a jobb erőkből álló ellenfelükkel (10-25).

A HVSE/SI-ből Horváth Kata (szemben) jól játszott, de neki sem könnyű megbirkózni a fürediek blokkjával Fotó: Nagy Jácint

Szombathelyi Egyetemi SE–Dunaújvárosi SE RA 2:3 (-12, 19, 24, -15, -16). – Szombathely, NB II-es férfi röplabdamérkőzés, vezette: Kiss Z., Sántosi.
SZoESE: Marsai, Konetsny, Pék, Szabó Á., Szabó G., Újvári. Csere: Tancsics. Játékos-edző: Szabó Gábor.

Korosztályos válogatottak sorával érkezett a nyugati csoport legesélyesebbjének tartott dunaújvárosi U21. Az újonc szombathelyieknek nagyon rövid volt a kispadjuk, a két betegből egy órával a kezdés előtt három lett – kiesett a csapat liberójátékosa, Koller Domonkos is. Ez igencsak megnehezítette a hazaiak dolgát nyitásfogadásban. Az első játszma alapján úgy tűnt, a vendégek ezt kihasználva lemossák őket (12-25). De elképesztő küzdeni tudással sikerült zavart okozni a DSE gépezetében, és a következő két szett a hazaiaké lett (25-19, 26-24). Ezután egyenlítettek a dunaújvárosiak (15-25), a rövidített játszmában viszont óriási csata alakult ki, és csak minimális különbséggel nyertek a vendégek (16-18). Az egyetemisták megszerezték első bajnoki pontjukat, hősies küzdelmük, 3:2-es vereségük szinte győzelemmel ér fel.